Příznaky alergie - jak je mírnit?

Po návštěvě alergologa, který na základě kožních testů odhalil naši přecitlivělost na nějaký alergen (kočka, mléko, pyl stromů a rostlin atp.), jsme dostali několik doporučení pro prevenci, předpis na nejrůznější léky a další termín objednání. Co ale můžeme dělat pro to, abychom sami zmírnili projevy alergie?

Alergie a fyzioterapie

Velmi důležitá je fyzioterapie, která naučí zvláště astmatiky správné kontrole dýchání, jež jim může usnadnit zvládání projevů náhlé alergické reakce. Vhodná je i dovolená u moře, která umožní kontakt se svěžím vzduchem, který v našich luzích a hájích přes jejich nesmírnou krásu opravdu chybí. Kus práce může odvést i pobyt na horách nebo v solných jeskyních, ale samozřejmě jde jen o doplňkovou léčbu, kterou by bylo vhodné konzultovat i s ošetřujícím lékařem.

Změňte životní styl

Alergické reakce může mírnit i přizpůsobení životního stylu. Pravda, říká se to lehce, ale co kdybyste omezili každodenní stres a naučili se pravidelně odpočívat? Psychická pohoda a klid je tím nejlepším předpokladem pro fyzické zdraví, tedy alespoň do jisté míry, samozřejmě...

Důležité je přizpůsobit i stravu. Pokud jste alergičtí například na mléčné výrobky nebo vlašské ořechy či ryby, není co řešit. I tehdy je ale vhodné omezit například alkohol, cigarety nebo překořeněné potraviny, které našemu organismu nepřinesou zrovna úlevu, spíše mu ještě přitíží. Nepřejídat se před spaním, nejíst obrovské porce (raději pětkrát nebo šestkrát denně v menších dávkách) a alergické reakce budou rázem snesitelnější.

Bohužel, ani současná medicína, která za posledních doslova několik let udělala značné pokroky v mnoha oblastech (včetně alergologie a imunologie), vyléčit alergii zatím nedokáže. Přesto si však nemusí alergici nijak zoufat, pokud budou adekvátně spolupracovat s ošetřujícím lékařem, jejich obtíže mohou částečně zmizet a mohou žít v podstatě plnohodnotný život.

Číst 5863 krát
Více z této kategorie: « Léčba alergie